Haberler - 75.Yıl Namık Kemal İlkokulu

Haberler

ÇİFTLİKKÖY GENÇLİK MERKEZİNİN ZİYARETİ

çiftlikköy gençlik merkezi personelinin okulumuz miniklerine yapmış oldukları süpriz.

Devamı

2018/2019 EĞİTİM ÖĞRETİM YILI UYUM HAFTASI

2018/2019 EĞİTİM ÖĞRETİM YILI UYUM HAFTASI OKULUMUZDA 1. SINIFLAR, OKUL ÖNCESİ VE 5. SINIFLARIN KATILIMI İLE BAŞLADI.

Devamı

2018-2019 EYLÜL DÖNEMİ MESLEKİ ÇALIŞMA PROGRAMI

İlk gün Milli Eğitim Bakanı Prof. Dr. Ziya SElÇUK´un konuşmasını dinleyerek başladığımız seminer çalışmamıza sene başı Öğretmenler Kurulu Toplantısı ile devam edildi.

Devamı

2018-2019 EYLÜL DÖNEMİ MESLEKİ ÇALIŞMA PROGRAMI(Çocuk İhmal ve İstismarını Önleme)

Mesleki çalışma programımızın dördüncü günü Teknoloji ve Tasarım Öğretmeni Tuncay COŞKUN tarafından "Çocuk İhmal ve İstismarı" konusu aktarıldı.Soru-cevap ve tecrubelerin aktarılması ile devam eden sunum dikkatli olunması gereken  durumlarla karşılaşıldığında nasıl davranılması gerekti ile ilgili bilgi edinmemizi sağladı.

Devamı

2018-2019 EYLÜL DÖNEMİ MESLEKİ ÇALIŞMA PROGRAMI(EĞİTİMDE ALTERNATİF YAKLAŞIMLAR)

Mesleki çalışmamızın beşinci günü programımızda yer alan "Eğitime Alternatif Yaklaşımlar" konusundan hareketle Din Kültürü Öğretmenimiz Esra AYDIN okuyup incelemiş olduğu  J.T.Gatto´nun "Eğitim Bir Kitle İmha Silahı" adlı kitabının konusunu ve içeriğini bizlerle paylaştı. Kitap üzerine tüm öğretmenlerimiz olumlu ve olumsuz fikirlerini dile getirdiler. Farklı görüşlerin sunulduğu eğitim tartışmamız düşündürmesi ve yeni fikirlere kapı açması adına faydalı geçti.

Devamı

2018-2019 EYLÜL DÖNEMİ MESLEKİ ÇALIŞMA PROGRAMI(GENEL TRAFİK EĞİTİMİ)

Seminer çalışmamızın dördüncü günü Çiftlikköy İlçe Milli Eğitim Şube Müdürü Gözde PAKÖZ ve  Ahmet Selami ÖZBİLİCİ okulumuzu ziyaret ederek öğetmenlerimizle görüştüler. Mesleki çalışma program konusu olan "Genel Trafik Eğitimi" için   Merkez İlçe Jandarma Komutanlığına bağlı Trafik Timi  tüm personelimize trafik eğitimi verildi.Tam kadro olarak katıldığımız bu eğitim araba kullanan personelimiz için aydınlatıcı oldu.

Devamı

2018-2019 EYLÜL DÖNEMİ MESLEKİ ÇALIŞMA PROGRAMI(BUZ KIRMA ETKİNLİĞİ)

İkinci gün Beden Eğitimi Öğremenimiz "Buz Kırma Etkinliği" adlı seminer çalışmasını gerçeklerştirdi. İlk girdiğimiz sınıflarda öğrencilerin kafasında olumlu bir öğretmen imajı bırakmak ve onların derse alışıp sevmelerini kolaylaştırmak adına faydalı teknikler öğrendik. Uygulamalı olarak gerçekleşen etkinlikte eğlenceli anlar da yaşadık.Tam kadro olarak başlayıp devam ettiğimiz süreç verimli bir şekilde geçti.Öğretmenimize teşekkür ediyoruz.

Devamı

OKULUMUZ YENİ EĞİTİM-ÖĞRETİM YILINA HAZIRLANIYOR

OKULUMUZ YENİ EĞİTİM-ÖĞRETİM YILINA  HAZIRLANIYOR

Devamı

Anneler Günü Etkinliği

okulumuz ana sınıfının Anneler Günü ETKİNLİĞİ

Devamı

BENİM İÇİN ÖZELSİN SOSYAL SORUMLULUK PROJESİ

BENİM İÇİN ÖZELSİN SOSYAL SORUMLULUK PROJESİ FİNALİ

Devamı